sobota, 22 listopada 2014

Pytanie o czcionkę :)

Witajcie, mam pytanie techniczne:)
Jak widzicie, coś się stało z czcionką której użyłam w nagłówku i nie czyta polskich znaków. Niestety próbowałam różnymi sposobami coś z tym zrobić, począwszy od zmiany czcionki w szablonie po grzebanie w kodzie html, niestety moje wysiłki nic nie przyniosły.
Może ktoś z Was, orientuje się co jeszcze mogłabym z tym fantem zrobić:)? 
Na diecie bezglutenowej się znam, ciasta powiem skromnie piekę dobre, ale do informatyka to mi daleko :) 
Za wszelkie wskazówki innych blogerów i wszystkich odwiedzających serdecznie dziękuje;)

3 komentarze:

 1. Tej krój pisma, który wybrałaś nie posiada polskich znaków, więc wskakują na ich miejsce literki z innej czcionki. Masz 2 możliwości. 1. Poszukać innej czcionki, takiej, która ma polskie znaki. 2. Użyć tę czcionkę w innym programie, napisać a zamiast ą, domalować ogonek do ą i zapisać napis jako obrazek, następnie umieścić obrazek na górze bloga zamiast Twojego napisu. Jeżeli jednak ta czcionka miałaby być użyta w różnych miejscach bloga, na przykład po prawej stronie, to tego się już nie da tak przechytrzyć, czyli radziłabym zmienić czcionkę na inną. Jak chcesz, mogę Ci pomóc, napisz do mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie o to chodzi że nie da się zmienić czcionki w szablonie :D bo jakby się dało to już bym to zrobiła :D ta czcionka której użyłam nagle przestała czytać polskie znaki, myślę że tak od około lipca? i byłam po prostu w szoku że tak się stało. Zależy mi żeby problem zniknął też na prawym pasku, więc sam nagłówek nie załatwi sprawy niestety:( już mi ręce opadają :D

   Usuń
 2. Nie wiem czy pomogę, ale spróbuję aczkolwiek trochę z innej beczki.
  Ja miałam problem ze zdjęciami, nie pojawiały się na bocznym pasku i wydaje mi się, że była to wina blogera, ponieważ po jakimś czasie nowe posty pokazywały się już ze zdjęciami, postanowiłam więc pousuwać zdjęcia z postów w których nie było ich widać i wstawiłam odnowa, zaktualizowałam i było już ok.
  Może jak napiszesz wszystko odnowa i zaktualizujesz to wszystko wróci do normy?
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń